محاسبه‌ مصرف پروتئین

پروتئین ماده زندگی کردن است. پروتئین مانند یک چسب هر سلول بدنتان را در کنار یکدیگر نگه می دارد و در موهایتان گرفته تا ناخن ها و ماهیچه های بدنتان وجود دارد. این ماده در تشکیل بسیاری از هورمون ها و آنتی بادی های اصلی بدن نقش اساسی دارد.

به همین علت حتما باید در رژیم غذایی روزانه تان از این ماده استفاده کنید. شواهد جدید نشان می دهد که مقدار مورد نیاز روزانه از این ماده به عوامل مختلفی مانند نوع رژیم، سن، میزان سلامتی شما، مقدار فعالیت روزانه و برای خانم ها باردار بودن یا نبودن بستگی دارد.

در ادامه بیان خواهیم کرد که روزانه باید چه مقدار از این ماده را مصرف کنید، چگونه مقدار مورد نیازتان را محاسبه کنید، چه مقدار برایتان اضافی است و چه اشخاصی باید بیشتر مصرف کنند. هر مطلبی که به شما کمک کند تا بدانید چه مقدار از مصرف پروتئین برایتان مناسب است در اینجا خواهیم گفت.

مقدار مصرف روزانه پروتئین چقدر است؟

دستورالعمل های فعلی ، که در سال 2002 توسط یک مؤسسه پزشکی بدست آمده است ، به بزرگسالان 19 سال و بالاتر توصیه می کند که 10 تا 35 درصد کالری روزانه خود را از پروتئین کسب کنند. این درصد حدود 200 تا 700 کالری از پروتئین برای یک رژیم غذایی 2000 کالری می باشد. روش دیگر برای محاسبه مقدار پروتئین مورد نیاز هر روز بدین صورت است که وزن بدن(کیلوگرم) را در 0.8 ضرب می کنیم و مقدار پروتئین به گرم بدست می آید، با کمی عملیات ریاضی، برای یک زن 150 پوند 54 گرم یا برای یک مرد 180 پوند 65 گرم پروتئین بدست می آید.

محاسبه مصرف پروتئین

require
سن باید در محدوده 14 تا 80 باشد
require require

شما باید مصرف کنید ...... پروتئین در روز